suknie - Charakterystyka Zosi

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Charakterystyka Zosi...
Napisano 07-12-2005 19:17
, przez beata2603
Jak ktoś zna jakieś strony z charakterystyka Zosi z pana Tadeusza niech tu pisze.. co tylko mu przyjdzie na mysl ;p
Charakterystyka Zosi...
Napisano 20-01-2021 10:57:03
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Charakterystyka Zosi...
Napisano 07-12-2005 22:10
Witaj.

http://prace.sciaga.pl/10858.html
Charakterystyka Zosi


Zosia bohaterka "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza wywodzi się z rodu Horeszków. Jest córką Ewy Horeszkówny, lecz nie była przez nią wychowywana, bo ta zmarła. Natomiast Zosią opiekowała się Telimena. Bardzo o nią dbała i wychowała ją na dobrą i posłuszną dziewczynę, a właściwie kobietę.
Zosia jako młoda kobieta, gdyż miała zaledwie 14 lat wyszła za mąż. Zaręczona była z Janem Henrykiem Dąbrowskim. W czsie zaręczyn ubrana była w zieloną suknie przyozdobioną polnymi kwiatami, na głowie miała wianek, a na szyi korale. Strój ten był narodowym ubiorem litewskim.
W tańcu poruszała się zgrabnie, lekko i swobodnie. Poeta w pewnym momencie utworu porównuje ją do anioła.
Zosia pomimo tego, że pochodziła z miasta kochałą życie na wsi. Pragneła żyć w zgodzi z naturą. Była gospodarna i pracowita. Pomimo swoich zaręczyn służyła gościom podając im posiłki oraz napoje. Zosia uważała, że to mąz powinien być gospodarzem domostwa i powinien miec głos decydujący, a kobieta jako żona powinna być mu wierna i posłuszna.
Była dobrze wychowana, zawsze odnosiła się grzecznie i z szacunkiem. W trakcie zaręczyn wkładajac strój litewcki pokazała, że jest prawdziwą patriotką i pomimo tego, że od dawna nie jest w swojej ojczyźnie zachowała pewne tradycje, do których była przywiązana. Zosia była przywiązana do ziemi ojczystej i nie ukrywała tego nawet w trakcie własnych zaręczyn.
Uważam, że Zosia jest osobą: skromną, pokorną oraz kochającą życie zgodne z naturą. Jako żona Dąbrowskiego liczyła się z jego zdaniem i każdą decyzja jaką podejmował, była mu uległa. Była dobrze wychowaną patriotka przywiązaną do ziemi ojczystej.
http://prace.sciaga.pl/37068.html
Pozdrawiam
odpowiedz...
Napisano 08-12-2005 17:11
, przez beata2603
Oj oj szkoda że nie zauwazyłam strasznego błędu..Przecież Zosia wyszła za Tadeusza!
odp...
Napisano 08-12-2005 17:15
, przez beata2603
przepraszam bardzo nie nie zauwazyłam tylko nie ZAUWAZYŁAS bo ja od razu to spotrzegłam
Lepiej ne przepisuj tej pracy! No chyba...
Napisano 12-12-2006 17:19
Lepiej ne przepisuj tej pracy! No chyba, że chcesz dostać 1.. Badziewie totalne! Zosia była ubrana w zieloną sukienkę w kwiatki? Wyszła za jakiegoś Dąbrowskiego? Nowość. Nie widziałam! Mogłaś to najpierw przeczytać! Fajne masz podejście. Nie przeczytałaś książki i chcesz wielce pomóc. Żenada =/
A teraz do autorki: Czy tak trudno wejść na www.google.pl i w wyszukiwarce wpisać "Charakterystyja Zosu- Pan Tadeusz" ???
pytanie:
odpowiedź: